Online Terapi | Klinik Psikolog Burcu KORAY İstanbul Psikolog Psikomood
... ...
online terapi
online terapi

Online Terapi

ONLINE TERAPİ

Online terapi, modern yaşamın getirdiği yoğun tempoya uygun olarak esneklik ve kolaylık sunar. Sadece birkaç tıklama ile terapistinizle görüşmeler yapabilirsiniz. Yoğun programlarınız için özel bir zaman ayırmanıza gerek yok. Evde, işte veya istediğiniz herhangi bir yerde terapi seanslarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Online terapi nedir ve nasıl işler?

Online terapi, internet üzerinden bir psikolog veya terapist ile iletişim kurarak terapi almayı sağlayan bir hizmettir. Genellikle video konferans, yoluyla gerçekleştirilir. Bir online terapi seansı, geleneksel yüz yüze terapiye benzer bir şekilde ilerler; terapistinizle belirli bir süre boyunca duygusal veya zihinsel konuları paylaşır ve terapistiniz size destek ve rehberlik sağlar.

 Online terapi ne gibi durumlarda yardımcı olabilir?

Online terapi, birçok farklı konuda yardımcı olur. Stres, kaygı, depresyon, ilişki sorunları, iş stresi, yas, travma sonrası stres bozukluğu (PTSD), kendine güven eksikliği gibi konuların yanı sıra, kişisel gelişim ve öz farkındalık alanlarında da destek sunabilir.

 Online terapiye nasıl başvurabilirim?

Online terapiye başvurmak için 0538 544 5154 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz. Ardından, szie doldurmanızı isteyeceğimiz bir form gönderilecektir. Ödeme ve formu iletmeniz halinde belirlenen saatte terapi seansınız başlayacaktır.  Terapiler genellikle zoom ve google meet görüşmeleri şeklinde gerçekleşir.

 Online terapi güvenli midir?

Evet, online terapi güvenlidir. Ancak, güvenli bir deneyim sağlamak için lisanslı ve güvenilir bir psikolog veya terapist seçmek önemlidir. Ayrıca, terapi platformlarının sağladığı gizlilik ve güvenlik önlemlerine dikkat etmek de önemlidir.

 Online terapiye ne kadar sıklıkla katılmalıyım?

Online terapiye ne sıklıkta katılmanız gerektiği, terapistinizle birlikte belirlenmelidir. Bazı kişiler haftada bir seansla başlayabilirken, diğerleri daha sık veya daha seyrek seanslara ihtiyaç duyabilir. İhtiyaçlarınıza ve terapistinizin önerilerine göre bir plan oluşturulur.

Online terapi seansları ne kadar sürer?

Online terapi seanslarının süresi genellikle 45 dakika ile 1 saat arasında değişir. Ancak, bazı terapistler daha kısa veya daha uzun seanslar sunabilir. Seans süresi terapistinizle ve tercihlerinizle belirlenir.

 Online terapi daha mı pahalıdır?

Online terapinin maliyeti geleneksel terapiye göre değişebilir. Bilgi alamk için WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

REFERANSLAR

  1. American Psychological Association (APA) – “What You Should Know About Online Therapy” Link
  2. National Institute of Mental Health (NIMH) – “Psychotherapies”:  Link
  3. GoodTherapy – “Online Therapy”Link

 

Check Also

çift terapisi

Çift Terapisi

Çift terapisi, bir çiftin ilişkisini güçlendirmek, iletişim sorunlarını çözmek ve olumlu değişiklikleri teşvik etmek amacıyla …

Otizm Nedir? Belirtileri Nelerdir. 7 Adımda Test Edin

Otizm Nedir? Belirtileri Nelerdir. 7 Adımda Test Edin

 Sevgili Ebeveynler, Bu yazıda, otizm nedir? erken belirtileri nelerdir? ve çocuğunuzun sağlıklı gelişimi için neden …

Kaba Motor Beceriler Nasıl Geliştirilir ? 9 Adımda Öğren

Kaba Motor Beceriler Nasıl Geliştirilir ? 9 Adımda Öğren

Kaba Motor Beceriler Nasıl Geliştirilir Uzun yıllardır klinik pratiğimde edindiğim deneyim ve gözlemler, bebeklerin ilk …

ANOREKSİYA RUHSAL SAVAŞIN BEDENSEL YANSIMASI 

ANOREKSİYA RUHSAL SAVAŞIN BEDENSEL YANSIMASI 

Güzellik algılarının sık sık yanlış anlaşıldığı ve belirli ideallere uyma baskılarının bunaltıcı olduğu bu dünyada, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

function custom_disable_right_click() { if (is_single()) { // Sadece yazı (post) sayfalarında etkinleştir ?>