Oyun Terapisi Eğitimi | Klinik Psikolog Burcu KORAY İstanbul Psikolog Psikomood
... ...
Oyun Terapisi Eğitimi
Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun terapisi, çocuklardan yetişkinlere kadar birçok yaş grubundaki bireylerin duygusal, sosyal ve zihinsel gelişimini desteklemek amacıyla kullanılan etkili bir terapi yaklaşımıdır. Oyun terapisi, oyunun doğal gücünü kullanarak bireylerin iç dünyalarını ifade etmelerini, zorluklarla başa çıkmalarını ve duygusal iyileşme sağlamalarını amaçlar. Bu eğitimde, oyun terapisinin temel prensipleri, yöntemleri ve faydaları hakkında çocuklar için kapsamlı bir anlayış geliştireceğiz.

Oyun Terapisi Eğitimi İçeriği

 1. Oyun Terapisinin Temelleri
  • Oyun terapisinin tanımı ve kökenleri
  • Oyunun terapötik gücü ve etkileri
 2. Oyun Terapisinin Teorik Temelleri
  • Piaget, Erikson, ve Vygotsky gibi teorisyenlerin oyunun gelişimsel rolüne dair görüşleri
  • Oyun terapisi yaklaşımı ve psikoterapi teorileri arasındaki ilişki
 3. Oyun Terapisi Süreci
  • İlk görüşme ve değerlendirme aşaması
  • Terapi hedeflerinin belirlenmesi ve planlanması
  • Oyun seçimi ve kullanımı
  • Oyunun terapötik dönüşümü: semboller, metaforlar ve hikayeler
 4. Farklı Yaş Grupları İçin Uygulama
  • Çocuklar, ergenler için özelleştirilmiş oyun terapisi yaklaşımları
  • Oyunların yaşa göre uyarlanması ve etkili iletişim
 5. Özel Durumlar ve Zorluklar
  • Travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete, depresyon gibi durumlar için oyun terapisi
  • Davranış sorunları, öfke yönetimi ve ilişki zorluklarına yönelik oyun terapisi stratejileri
 6. Oyun Terapisini Çalışacağımız Alanlar
  • Duygusal ifadeyi artırma
  • Özsaygı ve özgüvenin geliştirilmesi
  • Sosyal becerilerin güçlendirilmesi
  • Stres ve anksiyeteyi azaltma
  • Problem çözme ve yaratıcı düşünme becerilerini destekleme
  • Alt Islatma, tırnak yeme, yeme ve uyku bozukluklarını giderilmesi
 7. Eğitim ve Sertifikasyon
  • Oyun terapisi eğitimi uygulayıcı sertifikasyonu
  • Pratik deneyim kazanma ve süpervizyon desteği
oyun terapisi
oyun terapisi eğitim

Eğitim Formatı: Oyun terapisi eğitimi, APT ‘nin  (American Play Theraphy ) lisanlı terapisti Uzm. Klinik Psikolog Burcu Koray tarafından verilecektir. Online olan bu eğitimde interaktif atölye çalışmaları, vaka çalışmaları ve rol yapma gibi çeşitli öğrenme yöntemleri kullanılacaktır. Katılımcılar, teorik bilgileri pratik becerilerle birleştirerek gerçek dünyadaki durumları çözmek için gerekli yetenekleri kazanacaklardır.

Oyun terapisi eğitimi, ruh sağlığı alanında kariyer yapmak isteyen psikologlar, sosyal hizmet uzmanları, öğretmenler ve danışmanlar için değerli bir fırsattır. Oyunun yaratıcı dünyasında keşfederek bireylerin iyileşme yolculuklarına rehberlik etmek, oyun terapistleri içi muazzam bir deneyimdir.

2019 ANTALYA EĞİTİMİZDEN KARELER

“Oyun, çocukların dünyalarını keşfettiği, deneyimlediği ve kendi kendine öğrenme fırsatlarını bulduğu bir yolculuktur.”

—”Carl Rogers

 

OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİMİZDEN YORUMLARIN BİR KISMI

 

Oyun ve kum terapisi eğitimi almadan önce acaba nasıl bir kurum, eğitimi veren hoca nasıl biri, bana ne kadar faydası olacak gibi kafamda bir sürü soru vardı ama eğitime geldikten sonra ve eğitimi Burcu hocamdan aldıktan sonra bu endişelerimin çokta yersiz olduğunu gördüm. Burcu hoca aktif, güler yüzlü, çok bilgili bir hoca ve bana kattığı bu güzel eğitim için çok teşekkür ederim 

 

FİGEN TANGÜÇ

Ben Girne Amerikan Üniversitesi Ergoterapi bölümü son sınıf öğrencisiyim. Daha önce çocuklar ile ilgili herhangi bir çalışma alanım olmadı. Yani herhangi bir tecrübem olmadan eğitime katıldım. 2 günlük eğitim boyunca çok fazla bilgi sahibi oldum. Hocamızın anlattıkları, vaka örnekleri ve bu örnekler üzerindeki tartışmalar, uygulamalar ve bu uygulamaları hoca ile birebir yapmak çok faydalı oldu.  Oyun terapisi, kum terapisi ve kukla ile ilgili bilgilerin meslek hayatımda çok işe yarayacağımı düşünüyorum.  Eğitim için teşekkürler.

YAĞMUR BOZKURT

Oyun ve kum terapisi eğitimi bilgilendirme açısından çok iyi geçti ve bu alanlar üzerinde bilgi edindiğimi düşünüyorum. Eğitmenimiz Burcu Hanım değerli bilgilerini bize aktardığı için teşekkür ederiz.  Yapılan uygulama ile gerçek vakalar üzerinde nasıl çalışılabileceği üzerinde bilgiler edindik. Her şey için teşekkürler. 

A.C

Bu eğitime katılırken aklımda bazı sorular vardı ‘’ acaba bu eğitim yararlın olacak mı, aklımdaki sorulara cevap bulabilecek miyim’’, fakat bu eğitim sırasında aklımda hiçbir soru işareti kalmadı. Hocamızın sıcakkanlılığı ise eğitime çok güzel bir boyut kazandırdı. Özellikle ikinci gün yapılan uygulayıcı eğitim çok iyi bir boyut kazandırdı. Kum terapisi eğitimi ise eğitimin en güzel kısmıydı. 

D.U

Buraya gelirken beklentiyle gelmiştim fakat beklentimin çok üstünde mutlu ayrılıyorum. Çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. 

ECEM HEPGÜLER

Oyun terapisi Antalya eğitimini Burcu hocadan aldığım için çok mutluyum. Donanımlı bilgi ve deneyimi bana çok şey kattığını düşünüyorum. Eğitimin çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Kendisine çok teşekkür ederim.

NERMİN FIRAT

Oyun ve Kum Testi eğitimi çok verimli geçti. Burcu Hanımın bilgileri ve tecrübeleri bana çok şey kattı. Çalışma hayatımda ve kişisel yaşantımda çok fayda sağlayacak bilgiler öğrendim. Daha çok eğitim vermenizi ve sizden daha çok bilgi almayı çok isterim.  İçtenliğiniz ve enerjiniz eğitimin daha güzel geçmesini sağladı. Her şey için teşekkür ederim. 

T.P

Sayın Psikomood ailesi oyun ve kum terapisi eğitimi oldukça verimli ve güzel geçti. Bu eğitime katıldığım için mutluyum. Teori ve uygulama olarak geçen bu eğitim çok güzeldi. Diğer eğitimlerinizden de haberdar olmak isterim. Başta hocamız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bir başka eğitimde görüşmek dileğiyle… 

AYSU AKŞİT

Katıldığım bu iki günlük eğitim bana birçok şey kattı. Artık çocukların yaptığı davranışların nedenini ve ne yapmam gerektiğini daha iyi anlayabiliyorum. Çalıştığım kurumda karşılaştığım vakaların ne olduğunu ve nasıl çözümlenebileceğini daha iyi anladım. Çok eğlenceli ve güzel bir eğitim oldu benim için. Keşke daha uzun olsaydı. Sevgiler.

Oyun terapisi adına verimli bir eğitim geçirdiğime inanıyorum. Burcu hocam bu konuda çok bilgili bizi de bilgilendirdi. Gelecek eğitimlere de katılmak istiyorum. Çok teşekkürler.

HANDENUR VELİECEOĞLU

Aldığım eğitimden çok memnun kaldım çok iyi bir eğitim verildi. Her şeyi tam olarak öğrendim ilgi alaka çok iyi bir şekilde oldu. Teşekkür ederim. 

C.P

Çok verimli ve eğlenceli bir kurs oldu. Aldığım oyun terapisi eğitimi sayesinde, öğrencilerimle daha da etkili bir uygulama yapma fırsatım olacak.  Çalıştığım özel eğitim alanında, kendimi daha da geliştirmeme yardımcı olan bir kurs oldu. Burcu hocama, böyle bir imkanı alanımızda bize sağladığı için, Semih hocama da bilgilerini bizlerle paylaştığı ve sorularımızda bize güler yüzle yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum. 

ÖZLEM DAĞLI GÖKBULUT

Bence uygulama günümüz harika geçti. İlk gün teorik bilgileri kazandık, ikinci gün Burcu hocamız uygulamalı bir şekilde anlattı bize. Çok eğlendim. Sürenin daha uzun olmasını isterdim çünkü konu baya hoşuma gitti ve merak uyandırdı bende. Bu şekilde Burcu hocanın eğitimlerine katılmaya devam etmek istiyorum anlatımı çok iyi. Başka eğitimlerde görüşmek üzere 😊 

ÖZLEYİŞ GÖKÇAY

Tüm Yorumlar İçin Tıklayınız.

KAYNAKLAR

Kaynaklar:

Kaduson, H. G., & Schaefer, C. E. (2010). 101 favorite play therapy techniques. Jason Aronson.

Landreth, G. L. (2012). Play therapy: The art of the relationship. Routledge.

 

Check Also

BDT Egitimi Kimden Alınmalı

BDT Eğitimi Kimden Alınmalı

BDT Eğitimi Kimden Alınmalı (BDT) Eğitimi ve Önemi Günümüzde, bireylerin yaşadığı duygusal ve davranışsal sorunlarla …

Oyun Terapisi Hakkında Her Şey

Oyun Terapisi Hakkında Her Şey

Oyun terapisi, oyun terapisi nedir?  Kimler oyun terapisti olur? Oyun terapisti nasıl olunur ve tüm …

Benton Görsel Bellek Testi 

Çocuk Psikolojisi Klinik Staj Programı

Çocuk Psikolojisi Klinik Staj Programı Psikomood Terapi ve Eğitim Merkezi olarak her dönem düzenlediğimiz Çocuk …

Projektif Testler eğitimi

Projektif Testler Eğitimi

Projektif Testler Eğitimi CAT, T.A.T, Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testleri eğitim programı  psikoloji alanında önemli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

function custom_disable_right_click() { if (is_single()) { // Sadece yazı (post) sayfalarında etkinleştir ?>