Klinik Psikolog Burcu Koray Kimdir? | Klinik Psikolog Burcu KORAY İstanbul Psikolog Psikomood
... ...
Nişantaşı Psikolog
Nişantaşı Psikolog

Klinik Psikolog Burcu Koray Kimdir?

Kendi Gözlerimden Mesleğim ve Ben

Hayatımın bu kısa hikayesini paylaşmak istiyorum çünkü  bir psikoterapist seçmenin, hayatınızı, korkularınızı aşklarınızı ,acılarınızı ve  belki de kimseye anlatmadıklarınızı paylaşacağınız  insanı profesyonel seçimlerini ve zevkleri ile de  bilmeniz  gerektiğine inandığım içindir.

Kendime yarattığım bu dünyada mesleğim ,benim  hayata baktığım pencerenin size açılan tarafı.  Benim için Psikolog olmak  ve klinik  psikoloji, bireysel özgürlüklerini keşfetme, değişim ve dönüşüm yolunda ilerlemek isteyenlerle birlikte kullanılan sıfatlardır. Bu pencereden baktığımda,  insanlar konuşur dokunur, hata yapar, zorlanır  zaman zaman tökezler, sonra yeniden ayağa  kalkar,  ve bazen de zorluklar karşısında güçsüzleşebilirler. Hiçbir duygu ve hiçbir  deneyim hayatımızın sonuna kadar bize eşlik etmiyor!  insanların  kendi içinde sonsuz bir potansiyel taşıdığına gönülden inanıyorum  ama ne var ki bazen insanın o ışığı sönüyor ve kendini, kendi karanlığına hapsetmeye ve gün geçtikçe de kendini bu duruma daha fazla itmeye, eski alışkanlıklarından, sevdiği şeylerden kahkahalarından vazgeçemeye başlıyor. İşte tam da bu  durumda, devreye ben  giriyorum ve içsel ışığını tekrar parlatabilmesi için  rehber oluyorum.

Çalışma Şeklim 

Her birey eşsiz ve farklıdır  dolayısıyla gücüne yeniden ulaşabilmesi için farklı stratejilere ihtiyaç duyduğuna inanmaktayım. Bir kişi için hipnoz ve psikanaliz etkili olabilirken,  bir başkası için şema veya bilişsel terapi daha etkili olabiliyor.   Bilgi sadece uzun kurslardan ve farklı eğitimlerden ve seminerlerden kazanılmıyor,  meslekte vaka sayınız arttıkça hâliyle  deneyiminiz  ve yetkinliğiniz  artıyor. Bu deneyimlerden edindiğim bilgileri farklı terapi yöntemleriyle bütünleştirerek  birlikte kullanmayı seviyorum .

Eğitim  Yaşantım

Psikoloji diplomamı (2011) ‘de Girne Amerikan Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji ( İngilizce) bölümünde  tamamlayarak  aldım. Eğitim görürken klinik alana olan merakım beni  daha çok hastanelerde staj yapma yönünde motive ederken,  klinik alan yolumu da açmış bulundu. dört yıllık psikoloji  lisans eğitimimden  hemen sonra, Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına başladım. GATA ( Gülhane Askeri Tıp Akademisi Anakara ) yerleşkesinde  staj çalışmam ve ’ Evlilikte Aldatma Eğiliminin Cinsel Doyum ve Evlilik Doyum Düzeyleri Arasındaki Fark” konulu tezini tamamlamamın ardından ” Klinik Psikolog” unvanı aldım. 

Fakülteye girdiğimde  amacım sadece yetişkinler ile çalışmaktı; ancak  eğitimimde ve meslek hayatımda aldığım kararlar bana farklı bir pencere açmıştı . İnsanı ve insan doğasına olan ilgim çok küçük yaşlardan itibaren hep vardı. Bugünümüzü, bizi biz yapan tutumlarımızı, inançlarımızı, özgürlüğe ve ötekilerine bakış açımızı belirleyen geçmiş erken yaşantılar dikkatimi  çekmeye başlamıştı yetişkinliğin ana temellerinin  doğumla hatta doğum öncesi süreçler ile başladığını düşündüğümden   mesleğime; işin mutfağı diye addediğim doğum öncesi  ile başlayan çocuk psikolojisi ile başladım. Bu konuda farklı dillerde  ve kendi dilimde birçok eğitim alarak, çeşitli seminer ve workshoplar düzenleyerek yetişkin terapisine doğru ilerledim. 

 Çeşitli profesyonel pozisyonlardan sonra . 2018 yılında  Psikomood  Terapi ve Eğitim Merkezini  açarak, çeşitli problemleri, biyografik ve sosyal geçmişleri olan  yetişkin ve çocuklarla kendi kliniğimde hizmet veriyorum.

Aynı Zamanda

 İLETİŞİMCİ VE EĞİTMEN 

İletişim kurmayı, öğrendiğim bilgileri  paylaşmayı ve aktarmayı. İlk işini arayan gençlerle, şirket yöneticileriyle veya üst düzey yöneticilerle, onların öğrenme sürecini, ruhsal gelişimini ve değişim yönünde  teşvik ediyor seviyor ve  bu bağlamda  çalışmalar düzenliyorum.

 VE HALA… 

İnsan Kaynakları Danışmanlığı, İşe Alım ve Seçme, Değerlendirme ve Geliştirme Merkezlerinde danışmanlıklar veriyor.  

 

 NASILIM… 

İnsanları seviyorum. Heyecanımı ve enerjimi büyük oranda  harekete geçiren onlar. Kendimle baş başa kalmayı, okumayı, ailem ve arkadaşlarımla  vakit geçirmeyi seviyorum. Özellikle yazmaya karşı ayrı bir tutkum var. 

Kedim Viki onu anmadan geçemem…  Bu hayatta ailem ve mesleğimden sonra başıma gelen en güzel şey, en tatlı varlığım.

Gerilim filmlerini sevmediğimi beni tanıyan herkes çok iyi bilir 🙂 komedi filmleri tercih ederim büyük oranda. Nöropsikoloji ve kuantum ile ilgili kitaplara ayrı bir heyacan duyuyorum. Holistik tıp, ayurvedik beslenme ve  bitkiler dünyasına  özel bir ilgim var. Sağlıklı yaşam ve  onu derinlemesine anlama ve insanların baş etmede güçlük çektikleri noktalarda destek sağlamaları için  bilimleri birbirine bağlamayı seviyorum.

Mimarinin yakın çekim soyut görünümü.

Bazen hayatta duygusal olarak bir şeylerin yolunda gitmediğini fark ederiz ve nedenini bilemeyebiliriz, bazen de bu konuda netizdir ancak bu durumla nasıl başa çıkacağımızı bilemeyiz.

Benim işim;

Sorunu tanımlamak,

vakanızın nasıl çalışılacağını tasarlamak,

araçlar sağlamak,

duyguları yönetmek,

Düşünceleri doğru yönetmek,

hayatınızı normale döndürmek için.

Bilişsel davranışçı terapi, OKB, anksiyete, depresyon, fobiler, travma sonrası stres gibi çok çeşitli sorunlarda çok etkilidir… Ancak aynı zamanda duygusal zorlukların (ayrılıklar veya kayıplar, düşük özgüven, stres) ele alınmasında da çok faydalıdır. yönetim…

Durumunuza danışın veya hem e-posta hem de telefon yoluyla bizden bilgi isteyin. (Telefon hizmet saatleri 11:00 – 18:00 arasıdır.)

Çalışma Alanlarım 

Kişilik Bozuklukları
Ψ Sınırda Kişilik Bozukluğu (BPD)
Ψ Narsistik Kişilik Bozukluğu (NPD)
Ψ Antisosyal Kişilik Bozukluğu

İstismar, Travma ve Stres Bozuklukları
Ψ İstismar ve Travma
Ψ Akut Stres Bozukluğu (ASD)
Ψ Uyum Bozukluğu
Ψ TSSB
Ψ Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)

Anksiyete ve Duygudurum Bozuklukları
Ψ Depresyon
Ψ Sosyal Anksiyete Bozukluğu
Ψ Spesifik Fobiler
Ψ Panik Bozukluğu
Ψ Davranım Bozuklukları
Ψ Sağlık Kaygısı

Check Also

Gerçekten Beni Seviyor Mu ? Yoksa Cinsellik İçin mi ? Yaklaşıyor.

Gerçekten Beni Seviyor Mu ? Yoksa Cinsellik İçin mi ? Yaklaşıyor.

Gerçekten Beni Seviyor Mu ? Yoksa Cinsellik İçin mi ? Yaklaşıyor. Sevgi ve cinsellik iki …

pexels esra korkmaz 17804061

Çok sevdiğim bir kadın vardı ayrıldık. Evliyim. Ama çok özlüyor ve üzülüyorum.

  Anladığım kadarıyla duygusal bir karmaşıklık içindesiniz. Böyle bir durumun zorlayıcı olduğunu ve karışık duyguların …

portrait little girl upset

İki yaşındaki kızım henüz konuşmuyor  çok endişeliyim ne yapmalıyım ?

Hocam iki yaşında kızım henüz konuşmuyor  çok endişeliyim ne yapmalıyım ? Çocuğunuzun konuşmaya başlamaması sizin …

pexels kadir avsar 14749689

Bir Psikolog Olarak Terapilerin Duygusal Yükünden Nasıl Arınıyorsunuz ?

  Psikolog olarak çalışırken, danışanlarımın duygusal deneyimlerini dinlemek ve desteklemek benim için keyif. Ancak bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

function custom_disable_right_click() { if (is_single()) { // Sadece yazı (post) sayfalarında etkinleştir ?>